Tasarım

Tasarımda son tekniklerin kullanılması, Kanca'nın kalite politikasının bir gereğidir. Parçanın konsept aşamasından, nihai ürün haline gelinceye kadar, her aşamasında CATIA ve Pro/E gibi, modern bilgisayar destekli tasarım (CAD) metodları, yaratıcılık ve verimliliği en üst düzeyde hedefleyen Kanca tasarım ekibinin kullandığı araçlardır.
KANCA uzun yıllara dayanan tecrübesini, FEM simulasyon programlarıyla da desteklemekte ve bu doğrultuda kalıp yüklerinden malzeme akışına kadar tüm prosesi en verimli şekilde tasarlayarak, müşterilerine en ekonomik çözümleri sunmaktadır.
Dövmenin her alanında bir çözüm ortağı olma prensibiyle hareket eden KANCA, bilgisayar destekli tasarım, mühendislik ve üretim (CAD/CAM/CAE) metodlarını, tecrübesiyle ideal şekilde harmanlamak ve bir sonraki üründe ve proseste daha mükemmelini elde etmek için devamlı gelişim içindedir.

Malzeme

Kullandığımız malzemenin en kaliteli şekilde tedarik edilmesi, üretilmesi ve her türlü metalürjik kontrolü bizler için hayati önem taşımaktadır. Gerek Türkiye'de gerekse de Avrupa'da onaylanmış en kaliteli çelik üreticileriyle çalışarak, ürettiğimiz ürünlerin performansını garanti altına almaktayız.
Diğer yandan, müşteri ve pazar öngörüleri çerçevesinde, tedarik zincirinin hiçbir şekilde kopmadan devam etmesi için son derece titiz bir biçimde planlama yapmakta ve optimum stoklarla müşteri taleplerine cevap vermekteyiz.

Kalıp imalatı

Tasarlanan parçaların, gerektiği gibi imal edilebilmesi ve tasarımın imalata birebir aktarılabilmesi için KANCA kalıphanesi modern CNC tezgahları ile donatılmıştır. Kalıp imalatının tamamına yakınını kendi bünyemizdeki kalıphanemizde gerçekleştirmemiz, bizlere hem yüksek hassasiyet hem de esneklik kazandırmaktadır.

Sıcak Dövme

Dövmehanemizde, önceden kesilmiş olan parçalar, bilgisayar kontrolündeki indüksiyon fırınlarında, sıcaklıkları 100% kontrol altında ve kayıtlı olarak ısıtılarak, dövme tezgahlarına beslenir.
Mekanik pres, havalı ve hidrolik çekiçlerden oluşan üretim hatlarımızda, 0,5 kg'dan - parça geometrisine göre - 60kg'a kadar, ya da ölçüsel açıdan 300 mm çapa yada 750 mm boya kadar çelik dövme parçaları üretmekteyiz.
Yeri geldiğinde otomatizasyon ile yıllık bir kaç milyon parça üretilebilen hatlarımızda, müşterilerimizin talepleri doğrultusunda, aylık bin adet gibi küçük partilerde de üretim yapmamız mümkün olmaktadır. Esneklik ve güvenilirliği bir arada sunan üretim sürecimizde, parçalarımızın 30%'unun otomotiv güvenlik parçalarından oluşuyor olması, müşterilerimizin bize duyduğu güvenin bir göstergesidir.

Ilık Dövme

90ların sonlarında soğuk dövme parçalara olan talepler doğrultusunda, ürün gamımıza soğuk dövmeyi de ekledik. Bu şekilde sıcak dövmenin yanı sıra, daha uygun maliyet ve daha yüksek hassasiyete sahip parçaların da üretimi gerçekleşmiş oldu.
Sıcak dövmeye göre daha hafif (1 kg'a kadar) parçaların üretiminde kullanılan bu proses sayesinde, dövme sonrası işlemeyi ya çok hafifletmiş yada tamamen elimine etmiş oluyoruz.
Günümüzde uzun yıllardır kazandığımız bu tecrübeleri, soğuk dövme haricindeki diğer üretim hatlarımıza da taşıyarak, diğer ürünlerimizde de bu teknolojinin ışığında, daha hassas parçalar üretmekte ve müşterilerimize ekonomik ölçek sağlamaktayız.

Isıl İşlem

Dövme sonrasında, atmosfer kontrollü modern fırınlarımızda:
Normalize, ıslah, meneviş, izotermik tavlama gibi ısıl işlemler sayesinde, ürünlerimizde istediğimiz sertlik, mikro yapı ve mekanik özellikleri sağlamaktayız. Gelişen teknikler sayesinde, özel parçalar yada çelikler için özel ısıl işlemleri de firmamız bünyesinde yapmakta ve müşterilerimize en ekonomik çözümleri sunmaktayız.
Özellikle el aletleri imalatımız için de yatay ve dikey indüksiyon sertleştirme imkanı olan tesisimizde, tüm ısıl işlemlerin kayıtları tutulmakta ve geçmişe dönük takibi mümkün olmaktadır.
Gelişen otomotiv dünyasında, ürettiğimiz kritik parçaların performansları ısıl işlemlere çok bağımlıdır. Bu kapsamda ısıl işlem tesisimizi her yıl yaptığımız yatırımlar ve geliştirdiğimiz tekniklerle desteklemekteyiz.

İşleme

Dövme parçalara daha fazla katma değer sağlamak ve müşterilerimize daha kapsamlı hizmetler vermek amacıyla, gerektiği taktirde CNC torna ve işleme merkezleriyle, dövme parçaları işlemeli olarak da verebilmekteyiz.
Akson ve salıncak kolu gibi güvenlik parçalarını da işleme imkanı olan tesisimizde, süreçleri en verimli şekilde yöneterek 0 ppm hedefini gerçekleştirmek için sürekli iyileştirme programları uygulanmaktadır.

Kalite Güvence

Hedef ilk seferde doğru parça üretmektir...
Bunun için üretim öncesinde FMEA'dan önceki SPC sonuçlarına, simulasyondan, hata kataloglarına kadar her türlü yöntemi kullanmaktayız. Düzenli takip edilen ve sürekli iyileştirilen üretimi süreci sonrasında da gerek ölçüsel, mekanik ve çatlak kontroller sayesinde, Ford, Renault, VW, ZF, Bosch, Delphi gibi müşterilerimize sıfır hata hedefi doğrultusunda hizmet vermeye devam etmekteyiz.
Bu çalışmalarımız da ISO/TS 16969, ISO 9001 sertifikalarıyla tescillenmiştir. Ayrıca kaliteyi sadece ürünlerde değil, çevreye olan saygımızla da göstermeyi bir borç bildiğimizden, ISO 14001 belgesini alarak bu alanda da çalışmalarımızı somutlaştırmış durumdayız. Kalite Politikamız: İşi ilk seferde, istenen kalitede, fiyatta ve tam zamanında yaparak, yürüyen düzene rekabetçi yenilik getirmek, Pazar payı ve rekabet gücümüzü sürekli gelişme mantığında arttırmaktır. Muşterilerimizin ve çalışanlarımızın memnuniyetini benimsemek ve benimsetmektir.

Scroll